Páčilo by sa vám učiť bez učebníc, mať pritom viac motivovaných študentov a lepší pocit z odučených hodín? Zabite 3 muchy jednou ranou.

37 EUR

Tento webinár je momentálne nedostupný. Hneď ako vypíšeme nové termíny, budeme vás informovať. Prihláste sa na waiting list.

Ako učiť pomocou autentických materiálov
Tento webinár vám poskytne množstvo inšpirácie a nápadov, a to nielen ako, kedy a prečo využívať autentické materiály na hodinách cudzích jazykov, ale aj to, ako si prácu s nimi uľahčiť tak, aby vám nezabrala niekoľko hodín vášho voľného času.
5/5

Michaela Piecka

lektorka a mentorka nemčiny

5/5

Gabriela Szalaiová

lektorka nemčiny a jazyková mentorka, ktorú poznáte z Facebooku a Instagramu ako Nemčina s Gabikou

Pre koho je webinár určený?

✅  Pre lektorov cudzích jazykov, ktorí učia alebo chcú začať učiť bez učebníc.

✅  Pre lektorov cudzích jazykov, ktorí hľadajú inšpiráciu do svojich lekcií. 

✅  Pre začínajúcich lektorov, ktorí sa chcú naučiť efektívne pracovať s autentickými materiálmi.

✅  Pre skúsených lektorov, ktorí sa chcú inšpirovať, ako využívať autentické materiály na maximum.

Ako vám webinár pomôže?

  • Detailnejšie sa zoznámite s tým, čo je to autentický materiál a čo všetko spadá do tejto kategórie. Ponúknem vám bohatý zoznam príkladov, ktorými sa budete môcť inšpirovať a využiť okamžite na svojich lekciách.
  • Naučíte sa lepšie rozoznávať rozdiel medzi autentickými a didaktickými materiálmi. Ukážem vám, podľa akých jednoduchých kritérií budete vedieť jasne definovať, či ide naozaj o autentický, alebo naopak o didaktický materiál.
  • Dozviete sa aj to, akú úlohu vo výučbe plnia autentické materiály a na rozvoj akých jazykových zručností a kompetencií ich dokážete efektívne využiť.
  • Zoznámite sa s tzv. 3-fázovým modelom práce s autentickými materiálmi. Navyše k jednotlivým fázam budete mať k dispozícii prehľad adekvátnych druhov cvičení a úloh.
  • Zistíte aj to, kde môžete autentické materiály nájsť. Ponúknem vám zoznam overených zdrojov, ba dokonca v niektorých prípadoch už aj s vytvorenými cvičeniami pre konkrétny cudzí jazyk.
  • Podelím sa s vami o všetky svoje tajné tipy a triky, ako čo najefektívnejšie pracovať s autentickým materiálom tak, aby ste si ušetrili čo najviac času, a zároveň mal čo najväčšie uplatnenie na vašich lekciách.
  • Naučíte sa aj to, akým spôsobom zaraďovať autentické materiály nielen do výučby pokročilých študentov, ale už aj na úrovni (úplných) začiatočníkov.
  • V neposlednom rade budete vedieť, ako inšpirovať svojich študentov, aby pracovali s autentickými materiálmi aj mimo vašich spoločných hodín a napredovali v učení sa svojho cieľového jazyka.

Čo vás na webinári čaká?

✅  90 minút interakcie, spoločnej diskusie, nápadov a vzájomnej inšpirácie

✅  priestor na zodpovedanie vašich otázok 

✅  online stretnutie cez platformu GoogleMeet

✅  interaktívna prezentácia v aplikácii Jamboard

✅  konkrétne ukážky spracovania autentických materiálov

✅  e-book Ako učiť pomocou autentických materiálov (dostupný po webinári)

✅  záznam z webinára (dostupný po webinári po dobu 30 dní)

Kto vás webinárom prevedie?

Lenka z učíme(sa)slovenčinu

Lenka Ježó Garančovská

Zanietená lektorka slovenčiny ako cudzieho jazyka a zároveň autorka platformy ucimesaslovencinu.sk, na ktorej pomáha nielen cudzincom, ale aj lektorom zamilovať sa do práce s autentickými materiálmi. Na webinári bude s vami zdieľať nielen svoje obrovské nadšenie pre autentické materiály, ale podelí sa aj o svoje 15-ročné skúsenosti s ich využívaním a zaraďovaním do výučby cudzích jazykov, aby to malo čo najväčší efekt u vašich žiakov či študentov.

Scroll to Top